Dodavatelé

Novinky

 Bolest zubů

Bolest zubů nastává, když se zubní dřeň, což je měkká růžová tkáň uložená v dřeňové dutině nějakým způsobem podráždí nebo zanítí. Zubní dřeň se sestává z několika nervových zakončení, které jsou vysoce citlivé. Zubní dřeň může být zanícená nebo podrážděná z mnoha důvodů. Trápí-li vás bolesti zubů, je nejlepší požádat zubního lékaře o okamžitou pomoci, než se problém zhorší. To je samozřejmé. Ale ne vždy je zubní lékař po ruce a musíte si tak na nějaký čas pomoci sami. Jak na to? Můžete třeba zkusit naše přírodní rady. Ty mohou dočasně zmírnit bolest zubů.

Za bolesti zubů je zánět nebo podráždění zubní dřeně

Upozornění: Některé dentální problémy a i problémy dásní vyžadují agresivnější léčbu než jsou domácí léky. Vždy se poraďte s vaším zubním lékařem ihned, jak to je možné.

Zde je TOP 10 domácích přírodních léčebných prostředků proti bolesti zubů.

1. Pepř a sůl

Sůl smíchaná s pepřem může být opravdu velice užitečná, když je váš zub bolavý a extrémně citlivý. Obě tyto složky mají totiž antibakteriální, protizánětlivé a zejména analgetické vlastnosti.

  1. Smíchejte stejné množství pepře a obyčejné soli s několika kapkami vody, aby se vytvořila jakási pasta.
  2. Aplikujte tuto pastu přímo na postižený zub a nechte ji působit několik minut.
  3. Dělejte to takto denně po několik dní.

2. Česnek

Jednoduché použití česneku vám může také poskytnout obrovskou úlevu od bolesti zubů. Česnek má antibiotické a další léčebné vlastnosti, které mohou být velmi účinné při snižování bolesti. Česnek je vlastně silné přírodní antibiotikum.

  1. Smíchejte drcený česnek (nebo česnekový prášek) s nějakou stolní solí nebo černou solí a aplikujte ho přímo na postižený zub. Tím se zmírní bolest. Pokud dáváte přednost jinému způsobu léčby bolavého zubu česnekem, můžete zkusit žvýkat jeden nebo dva stroužky česneku. To také uleví od bolesti zubů.
  2. Tuto přírodní léčbu takto opakujte po několik dní.

3. Hřebíček

Hřebíček má protizánětlivé, antibakteriální, antioxidační a anestetické vlastnosti, které pomáhají zmírnit bolesti zubů a bojovat s infekcemi.

  • Rozemelte 2 hřebíčky. Přimíchejte trochu olivového oleje nebo jiného rostlinného oleje a aplikujte na postižený zub.
  • Další možností je namočit bavlněný tampón do hřebíčkového oleje a takto ho aplikovat přímo na zuby. Můžete také namíchat několik kapek hřebíčkového oleje do poloviny sklenice vody a použít na vypláchnutí úst. Chvíli tento roztok mějte v puse a převalujte.

Zajímavost: Hřebíček obsahuje látku zvanou eugenol, která je silným antiseptikem a analgetikem. Proto na bolesti zubů docela pěkně pomáhá.

4. Cibule

Cibule mé antiseptické a antimikrobiální vlastnosti, které mohou velmi ulevit od bolesti zubů. Může jednoduše poskytnout úlevu od bolesti tím, že zničí bakterie způsobující infekci.

  • Hned při prvním příznaku bolesti zubů žvýkejte cibuli po dobu několika minut. Takto zmírníte bolest zubů.
  • Pokud cibuli z nějakého důvodu nemůžete žvýkat, dejte si kus syrové cibule přímo na postižený zub nebo dáseň.Slevy

No special products at this time.

Nejprodávanější produkty